Blog - wpisy autora Jerzy A.

Instagram – koniec ograniczeń, już nie tylko kwadratowe fotki

Instagram – koniec ograniczeń, już nie tylko kwadratowe fotki

Internet jest żywym organizmem, który nieustannie ewoluuje. Przyzwyczailiśmy się już do ciągłych zmian na naszych ulubionych portalach społecznościowych, ale takiego posunięcia chyba nikt się nie spodziewał. Instagram, znany z charakterystycznego formatu kwadratowych zdjęć, końcem sierpnia wprowadził gigantyczną aktualizację. Od teraz można wrzucać fotografie również w prostokątnych formatach. Niby drobiazg, ale przecież to była cecha charakterystyczna tego serwisu społecznościowego. Każdy wiedział, że jak kwadratowe zdjęcie to Instagram.

więcej »

Instagram rusza z reklamami!

Instagram rusza z reklamami!

Odkąd Instagram został przejęty przez Facebooka, tylko kwestią czasu było, kiedy na portal zostaną wprowadzone reklamy. Spekulacje na ten temat pojawiały się już wielokrotnie, a kwestią pozostawało nie „czy”, lecz „kiedy” to się stanie. Niedawno liczba użytkowników przekroczyła 150 milionów i podjęto decyzję, że serwis powinien sam na siebie zarabiać. Oferta marketingowa jest dostępna w Polsce i 29 innych krajach. Nowy kierunek ma być szansą na rozwój foto-portalu. Nawet bez tej funkcjonalności Instagram był chętnie wykorzystywany przez marki w celu komunikacji z użytkownikami. Teraz marketingowcy dostaną narzędzie, które zwiększy możliwość dotarcia do potencjalnych klientów. Co[...]

więcej »

Facebook wprowadzi przycisk „Nie lubię” - oficjalne potwierdzenie

Facebook wprowadzi przycisk „Nie lubię” - oficjalne potwierdzenie

Informacje dotyczące przycisku „Nie lubię” na Facebooku zawsze budziły duże kontrowersje i skrajne emocje. Użytkownicy domagali się jego wprowadzenia, jako sposób na wyrażenie uczuć w stosunku do treści, których nie da się „lubić”. Do niedawna jednak funkcjonalność ta pozostawała jedynie w sferze plotek i życzeń. 15 września Mark Zuckerberg, założyciel i dyrektor generalny Facebooka, oficjancie poinformował na konferencji prasowej, że trwają prace nad wprowadzeniem opcji „Dislike”. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie polska nazwa i kiedy nowa funkcjonalność zostanie uruchomiona. Zuckerberg tłumaczy, że to skomplikowana operacja, a sam przycisk nie może być wykorzystywany do wyrażania[...]

więcej »

Zadbaj o aktualność firmowej wizytówki w Google Maps

Zadbaj o aktualność firmowej wizytówki w Google Maps

Czy pamiętasz o tym, żeby zweryfikować aktualność informacji o firmie na koncie Google Moja Firma? W czerwcu tego roku Google przesyłało do użytkowników informację o konieczności takiej weryfikacji, a od niedawna pojawiło się nowe ostrzeżenie – jeśli nie zalogujesz się na konto przynajmniej raz w roku – Twoja wizytówka może zniknąć z Google Maps.

więcej »

Kolejny update Google - strony przejściowe „doorway pages” zagrożone!

Kolejny update Google - strony przejściowe „doorway pages” zagrożone!

Korporacja Google ostro wzięła się za aktualizowanie algorytmów wyszukiwania. Dopiero co dowiedzieliśmy się o konieczności dostosowania witryn do wersji mobilnych przed 21 kwietnia 2015, a już mamy kolejną informację. Tym razem aktualizacja mocno uderzy w tzw. doorway pages, czyli strony przejściowe, przekierowujące ruch na właściwą domenę. Google uznaje takie witryny za mało wartościowe, a ich zadaniem jest jedynie pozyskiwanie ruchu poprzez linki tekstowe lub graficzne. Widocznie zbyt wiele tego typu witryn zaczęło pojawiać się w TOP10 wyników, gdyż Google postanowiło ukrócić ten proceder.

więcej »

Nie dostosowałeś strony www do urządzeń mobilnych? Zrób to przed 21 kwietnia 2015!

Nie dostosowałeś strony www do urządzeń mobilnych? Zrób to przed 21 kwietnia 2015!

Rzadko się zdarza, aby Google z dużym wyprzedzeniem informowało o nadchodzących aktualizacjach, a jeśli tak się dzieje, to zapewne chodzi o coś wielkiego. Tym razem, aktualizacja zapowiedziana na 21 kwietnia 2015 roku, może sporo namieszać w SERPach. Od dłuższego czasu, Google kładzie duży nacisk na polepszenie wyszukiwań na urządzeniach mobilnych. Do tej pory szukając strony na smartfonie lub tablecie, przy witrynach spełniających określone wymagania, pojawiała się etykieta informująca użytkownika o tym, że jest przystosowana do przeglądania na urządzeniach przenośnych. Tym razem korporacja poszła o krok dalej i chce nagradzać właścicieli stron mobilnych.

więcej »

Błędy w regulaminie sklepu? Uwaga na masowy mailing!

Błędy w regulaminie sklepu? Uwaga na masowy mailing!

Z początkiem roku, blady strach padł na przedsiębiorców, prowadzących sklepy internetowe. Skrzynki pocztowe zalała fala e-maili, wyzywających do poprawienia regulaminu, pod groźbą skierowania sprawy do sądu. Wielu przedsiębiorców przestraszyło się na poważnie, a wiadomość została przygotowana na tyle przekonująco, że nawet osoby, które wprowadziły odpowiednie zmiany w regulaminach, wyraziły zaniepokojenie.

więcej »

Dostosowałeś regulamin sklepu do nowych przepisów?

Dostosowałeś regulamin sklepu do nowych przepisów?

Już 25 grudnia 2014 roku do użytku wchodzą nowe przepisy dotyczące e-handlu i ochrony konsumenta. Chociaż zmiany były zapowiadane od dawna, to do tej pory tylko niewielka część sklepów zadeklarowała gotowość. Nowelizacja przepisów, może korzystnie wpłynąć na świadomość konsumentów, a lepiej przygotowane sklepy internetowe liczą na to, że dzięki stosowaniu przyjaznej polityki zakupowej, uda się przyciągnąć nowych klientów. 13 czerwca 2014 roku w więkoszości Państw Członkowskich Unii Europejskiej zaczęła obowiązywać DYREKTYWA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY 2011/83/UE z dnia 25 października 2011 roku. W Polsce zaktualizowana Ustawa o prawach konsumenta, uwzględniająca postanowienia w/w dyrektywy,[...]

więcej »

Authorship – pokaż twarz w wyszukiwarce

Authorship – pokaż twarz w wyszukiwarce

O tym, że pozycjonowanie jest trudną sztuką, wie każdy, kto poważniej zagłębił się w temat. Jednym z czynników oddzielających wartościowy kontent od śmieciowego jest Author Rank, czyli najogólniej rzecz biorąc, algorytm identyfikujący dobrych autorów i eliminujący działania spamerów. Posiadanie wysokiej reputacji Author Rank, ma duże znaczenie w ocenie naszej strony przez Google.

więcej »
« powrót