Blog - wpisy autora Rafał Nessing

Real-Time Bidding – reklama dopasowana do potrzeb użytkownika

Poprzednio pisaliśmy o remarketingu w kampaniach reklamowych Google AdWords – jest to doskonałe narzędzie, przekładające się na skuteczniejsze kierowanie reklam do użytkowników, a tym samym na lepszą konwersję. Tym razem prezentujemy narzędzie, dzięki któremu targetowanie reklamy staje się jeszcze skuteczniejsze, a wysoki wskaźnik ROI zdecydowanie przemawia właśnie za tym modelem marketingowym.

więcej »

AdRank – teraz w AdWords liczą się szczegóły

Jeśli Google wprowadza zmiany w usługach AdWords, najczęściej kojarzy nam się to z podniesieniem stawek. Jednak nie tym razem. Gigant z Mountain View, dał nam do dyspozycji narzędzie, dzięki któremu, przy zachowaniu tych samych stawek (a nawet ich obniżeniu), reklama może pojawić się na wyższej pozycji. W jaki sposób?

więcej »

Wszystko co warto wiedzieć aktualizacji Androida 4.4 KitKat na tablety

Nowy Android 4.4 KitKat, wreszcie pojawił się na tablety. Użytkownicy tabletów z serii Nexus z niecierpliwością oczekiwali tej aktualizacji, niejednokrotnie, i niebezpodstawnie, narzekając na politykę Google w tym zakresie. Obecnie możemy spodziewać się aktualizacji oprogramowania Nexusa 7 i Nexusa 10, pojawiła się również informacja, że Nexus 4 i Nexus 7 w wersji 3G, również zostaną objęte aktualizacją – „wkrótce” ale… jeszcze nie wiadomo kiedy. To dobra wiadomość dla posiadaczy starszych urządzeń z serii Nexus, którzy będą mogli skorzystać z nowego, wydajniejszego oprogramowania. Uaktualniony Android ma wnosić sporo innowacyjnych zmian, ma być szybszy, bezpieczniejszy i zapewniać lepszy[...]

więcej »

Remarketing w kampaniach reklamowych

W jaki sposób skutecznie trafić z reklamą do osób, które odwiedziły dany sklep internetowy, ale nie zdecydowały się na zakupy? W e-marketingu dość często spotykanym zjawiskiem jest problem porzuconych koszyków i klientów, potrzebujących trochę więcej czasu na zastanowienie się nad zakupem. W takim przypadku najlepszym narzędziem oferowanym przez Google będzie remarketing AdWords.

więcej »

Google Shopping – rewolucja w zakupach on-line

O tym, że zakupy przez Internet to nie tylko wygoda, ale również oszczędności, nie trzeba nikogo przekonywać. Stali klienci sklepów on-line umiejętnie korzystają z porównywarek cen, takich jak Ceneo, czy Nokaut. Czy jednak może się okazać, że era tych portali dobiega końca, a my dostaniemy nowe, lepsze i skuteczniejsze narzędzie zakupowe? Czas pokaże.Od 7 listopada w Polsce została uruchomiona usługa Google Shopping, mająca zrewolucjonizować nasze podejście do internetowego handlu. Wystarczy, że wpiszemy nazwę interesującego nas produktu, a Google podsunie nam wyniki nie tylko z wyszukiwarki i kampanii AdWords, ale również wyświetli box z konkretnymi ofertami. Dzięki temu szybko i sprawnie będziemy mogli[...]

więcej »

Responsive Web Design – dobry krok w stronę optymalizacji

Ewolucja stron internetowych i szybko zmieniające się trendy, stawiają przed programistami wiele wyzwań. W ciągu zaledwie kilku lat przeszliśmy od prostych stron opartych na języku html, po skomplikowane, w pełni zindywidualizowane serwisy, posiadające mnóstwo możliwości. Rozwój technologii mobilnych spowodował, że coraz częściej serfujemy po Sieci nie tylko na domowych komputerach, ale również na urządzeniach mobilnych. Dlatego podczas tworzenia strony internetowej warto zwrócić szczególną uwagę no to, by strona dobrze wyglądała nie tylko na klasycznym PC-ie, czy laptopie, ale także na smartfonach, tabletach i pozostałych urządzeniach mobilnych.

więcej »

Regulamin sklepu internetowego – o czym musisz pamiętać?

Internet jest świetnym kanałem dystrybucji produktów i usług. Jego rozkwit i rosnąca popularność e-commerce powodują, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na założenie własnego sklepu online. Wszystko wydaje się bardzo proste – wybieramy technologię, tworzymy sklep i sprzedajemy. Zyski rosną, a koszty maleją (nie musimy płacić za wynajem biura, zatrudniać pracowników itp.). Niestety okazuje się, że nieumiejętne sprzedawanie produktów i usług online może nas sporo kosztować. Dlaczego?

więcej »

Łatwiejszy obrót e-fakturami

1 stycznia 2013 roku weszły życie nowe przepisy dotyczące e-faktur. Ma to związek z tak zwaną III ustawą deregulacyjną. Od tej pory odbiorca nie musi wyrazić zgody na otrzymanie elektronicznej wersji faktury, a w słowniku księgowego pojawił się nowy termin „domniemanie akceptacji otrzymania e-faktury”. Co jeszcze uległo zmianie?

więcej »

Google srogo Cię ukarze …

Pozycjonujesz niezgodnie z zasadami Google? Strzeż się! Prawdopodobnie prędzej czy później Google nałoży na Ciebie jedną ze swoich kar. Im większe przewinienie, tym grożą Ci ostrzejsze sankcje. Dowiedz się, w jaki sposób możesz zostać ukarany, co zrobić jeśli Google niesłusznie obniży Twoją pozycję w rankingu oraz jak uniknąć konsekwencji za „Black Hat SEO”.

więcej »
« powrót