Cloud Computing - Chmura Możliwości

Cloud Computing - Chmura Możliwości

Cloud Computing, czyli chmura obliczeniowa - otwiera nowe możliwości udoskonalania i optymalizowania procesów biznesowych. Jest to skuteczna alternatywa dla własnego centrum danych. Jest to narzędzie, polegające na zdalnym udostępnieniu danych przez zewnętrzne podmioty. Usługa dostępna na żądanie w dowolnej chwili i w dowolnym czasie. Zatem, w jaki sposób wykorzystać potencjał Cloud Computingu?

Zaciekawieni tematem i zaintrygowani możliwościami rozwoju firmy, entuzjastycznie udaliśmy się po nową dawkę specjalistycznej wiedzy. Szkolenie Cloud Computing Essentials, które odbyło się 14 -15 marca 2014 r. w Lublinie, rozwiało wszelkie nasze wątpliwości. Organizator stanął na wysokosci zadania i w ramach 16. godzinnego, weekendowego szkolenia wskazał nam kierunek w jakim podążać, aby właściwie posłużyć się Cloud Computingiem.

Program szkolenia obejmował m.in. pojęcia i definicje związane z chmurą obliczeniową, oraz ukazał jej charakterystykę z perspektywy biznesu, a także korzyści jakie daje wykorzystanie owej chmury. Ponadto dowiedzieliśmy się jakie są kroki prowadzące do udanej implementacji usług typu Cloud oraz jak eksploatować, zarządzać i nadzorować nasze usługi w tym modelu. Uzyskana wiedza, została poparta certyfikatem compTIA Cloud Essentials Professional, który cieszy się popularnością na całym świecie. Egzamin był wymagający, aczkolwiek uzyskany wynik to dowód na to, że czas poświecony na szkolenie został efektywne wykorzystany. Mamy pewność, iż posiadanie certyfikatu, daje nam niewątpliwą przewagę na rynku. 

-loud--omputing_-ertyfikat-jpg_400Treść szkolenia została przekazana za pomocą interesujących przykładów oraz praktycznych ćwiczeń. Temat przetwarzania w chmurze przedstawiony został w sposób niezależny w stosunku do specyfiki przedsiębiorstwa, a zdobyta wiedza może być wykorzystana w dowolnej organizacji o dowolnym rozmiarze.

Rozwiązania Cloud Computing, dedykowane są przede wszystkim przedsiębiorcom, programistom i menedżerom projektów ponieważ uwzględniają charakter ich pracy/działalności. Cloud Computing to perspektywa dalszego rozwoju. Największą zaletą Cloud Copmutingu jest precyzyjne dostosowanie się do zróżnicowanych potrzeb użytkowników. Korzystając z tego typu szkoleń mamy przekonanie, iż nasza firma jest w pełni przygotowana do wymagań rynku i potrzeb naszych klientów. Mamy pewność, że dzięki Cloud Computingingowi, nasze usługi hostingowe to rzeczywiście nowoczesne rozwiązanie, które stanie się jeszcze bardziej wydajne, elastyczne, a przede wszystkim niezawodne.

Kategorie:

Tagi:

Liczba wyświetleń: 1506

Komentarze

« powrót