Blog - wpisy z dnia 2010-07-19

Domeny - kwestie prawne

Domeny - kwestie prawne

W dzisiejszych czasach posiadanie domeny internetowej przez firmy jest podstawą działania. Jednakże mało która firma nie zdaje sobie sprawy ile kwestii prawnych jest związanych z procesem rejestracji domeny.   W przypadku nieznajomości realiów prawnych właściwego użytkowania adresu www może prowadzić do bardzo negatywnych skutków, nawet do jego utraty. Im bardziej domena staje się popularna, a co oznacza staję się bardziej wartościowa, tym konsekwencje mogą być dotkliwsze.

więcej »

Nieuczciwa konkurencja

Coraz częściej spotykamy się z problemem kradzieży własności intelektualnej w sieci, blokowanie konkurencji poprzez rejestrację domen internetowych, które zawierają nazwy marek, celowe wprowadzanie klientów w błąd poprzez sprzedaż przez internet próbek towarów, które bardzo przypominają produkty oryginalne. Bardzo często sprawy sporne związane z nadużyciami w internecie rozstrzygane są na drodze sądowej.

więcej »

Właściwy wybór domeny

Właściwy wybór domeny

Adres strony www który będzie skutecznym elementem przyciągnięcia klientów oraz ułatwiający zapoznanie z ofertą przedsiębiorstwa jest w dzisiejszych czasach cennym składnikiem promocji. Czasami zdarza się tak, że niektóre firmy umyślnie bądź bez złych intencji na przykład w wyniku zbiegu okoliczności rejestrują domenę, która może być podobna do używanej już przez inne przedsiębiorstwo.

więcej »

Regulowanie należności za domeny

Regulowanie należności za domeny

Należy pamiętać o tym, iż używany adres www nie jest własnością firmy, a jedynie przez nią dzierżawiony. rejestracja odbywa się na okres abonamentowy, który wynosi rok. W zależności od typu domeny może być ona opłacona na kilka okresów rozliczeniowych. Adresy w polskiej domenie mogą być opłacone na rok do przodu.

więcej »
« powrót