Blog - wpisy z dnia 2010-07-28

Faktury wysyłane e-mailem

Faktury wysyłane e-mailem

Według stanowiska resortu finansów faktura wysyłana mailem czy faksem nie ma takiej samej mocy prawnej jak przesyłana pocztą. Tylko dwa rodzaje faktur uznawane są przez Ministerstwo Finansów, czyli faktury papierowe wysyłane pocztą czy kurierem albo elektroniczne, ale tylko te z tzw. bezpiecznym e-podpisem, które nie są popularne z uwagi na cenę jaka trzeba za nie zapłacić.

więcej »

Ministerstwo Finansów o przesyłaniu faktur drogą elektroniczną

Ministerstwo Finansów o przesyłaniu faktur drogą elektroniczną

Wprawdzie nie ma jeszcze oficjalnej możliwości przesyłania faktur drogą elektroniczną bez bezpiecznego podpisu, ale Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że przeprowadzi w trybie pilnym nowelizację odpowiedniego rozporządzenia. Dzięki pomocy mediów i organizacji zrzeszających przedsiębiorców Ministerstwo Finansów obiecało zmiany dotyczące przesyłania i przechowywania faktur elektronicznych.

więcej »

Ile zarabiają informatycy?

Ile zarabiają informatycy?

Jakiś czas temu na Wirtualnej Polsce opublikowany został interesujący artykuł o zarobkach informatyków. Zaciekawił mnie nie dlatego, że działam również w tej branży, ale ze względu na szeroki zakres publikacji, która nie ograniczała się tylko do podania zarobków jednej kategorii, lecz przedstawiała wynagrodzenia pracowników z całej branży, na różnych szczeblach, m.in. analityków, administratorów, programistów, grafików.

więcej »

Raport o wynagrodzeniach w branży IT

Raport o wynagrodzeniach w branży IT

W opublikowanym raporcie „Wynagrodzenia na stanowiskach IT w 2009 roku” wynika, że przeciętny programista zarabiał w 2009 roku 5000 zł. Najbardziej cenione były osoby znające język Perl, VisualBasic, Java/J2EE, C/C++ i Python. Omawiany raport bierze pod uwagę kryterium posiadanych umiejętności. Na podstawie raportu można stwierdzić, iż najlepiej wynagradzania byli dyrektorzy ds. IT, ich pensje wynosiły ok. 15 000zł, natomiast kierownik projektu IT zarabiał 8000 zł. Niewiele mniejsze stawki mieli architekci systemów - 7500zł oraz konsultanci ds. IT – 7200 zł. Przeciętny programista zarabiał 5000 zł, najmniej dochodowymi stanowiskami byli serwisanci sprzętu komputerowego oraz graficy komputerowi, których[...]

więcej »
« powrót