Domeny - kwestie prawne

Domeny - kwestie prawne

W dzisiejszych czasach posiadanie domeny internetowej przez firmy jest podstawą działania. Jednakże mało która firma nie zdaje sobie sprawy ile kwestii prawnych jest związanych z procesem rejestracji domeny.

 

W przypadku nieznajomości realiów prawnych właściwego użytkowania adresu www może prowadzić do bardzo negatywnych skutków, nawet do jego utraty. Im bardziej domena staje się popularna, a co oznacza staję się bardziej wartościowa, tym konsekwencje mogą być dotkliwsze.

Dla firm działających i rozwijających się w rynkowych realiach skuteczna promocja ma bardzo ważne znaczenie. Tylko stale pozyskując klientów można być konkurencyjnym. To dlatego firmy coraz częściej inwestują w reklamę internetową. Jednym z najważniejszych składników reklamy w internecie jest odpowiednia domena, czyli unikalny adres, który po wpisaniu w okno wyszukiwarki prowadzi prosto do firmowej strony www. Często przedsiębiorstwa nie przywiązują zbytniej wagi do spraw związanych z regulacjami prawnymi odnoszącymi się do kwestii domen. Tymczasem brak znajomości przepisów może szkodzić, podobnie jeżeli chodzi o inne aspekty działania przedsiębiorstwa. Dlatego też należy wiedzieć czego wystrzegać się podczas wyboru adresu, jego rejestracji i późniejszego użytkowania.

Kategorie:

Tagi:

Liczba wyświetleń: 1226

Podobne artykuły

Komentarze

« powrót