Dzień Bezpiecznego Internetu 2011

Dzień Bezpiecznego Internetu 2011

Dzisiaj, tj. 8 lutego 2011 obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu 2011: „Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie”.

Dzień Bezpiecznego Internetu jest inicjatywą Komisji Europejskiej, ma na celu poruszanie i propagowanie bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację dzieci Niczyje oraz Naukową I Akademicką Sieć Komputerową (NASK) Realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. Głównym partnerem DBI 2011 jest Fundacja Orange.

Głównym założeniem narodowych obchodów DBI jest organizowanie lokalnych działań, dzięki którym dzieci, młodzież i nauczyciele aktywnie angażują się w prace nad projektami poświęconymi bezpieczeństwu w Sieci. W całej Polsce z okazji DBI organizowane są zajęcia edukacyjne, happeningi, kampanie informacyjne, konkursy i inne akcje, które trwają przez cały miesiąc luty.

W tym roku głównym przekazem międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu są wirtualne światy. Młodzi ludzie bardzo dużo czasu spędzają w internecie i dlatego borykają się z problemami związanymi z ochroną swojej prywatności, bezpieczeństwem czy własnym wizerunkiem. Tegoroczne hasło – „Internet t więcej niż zabawa. To Twoje życie” - ma za zadanie zwrócić uwagę jaki wpływ oraz jakie konsekwencje niesie za sobą internetowa aktywności dzieci i młodzieży.

Kategorie:

Tagi:

Liczba wyświetleń: 1131

Podobne artykuły

Komentarze

« powrót