Facebook wprowadzi przycisk „Nie lubię” - oficjalne potwierdzenie

Facebook wprowadzi przycisk „Nie lubię” - oficjalne potwierdzenie

Informacje dotyczące przycisku „Nie lubię” na Facebooku zawsze budziły duże kontrowersje i skrajne emocje. Użytkownicy domagali się jego wprowadzenia, jako sposób na wyrażenie uczuć w stosunku do treści, których nie da się „lubić”. Do niedawna jednak funkcjonalność ta pozostawała jedynie w sferze plotek i życzeń.

15 września Mark Zuckerberg, założyciel i dyrektor generalny Facebooka, oficjancie poinformował na konferencji prasowej, że trwają prace nad wprowadzeniem opcji „Dislike”. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie polska nazwa i kiedy nowa funkcjonalność zostanie uruchomiona. Zuckerberg tłumaczy, że to skomplikowana operacja, a sam przycisk nie może być wykorzystywany do wyrażania negatywnych opinii i minusowania statusów. „Nie lubię” ma służyć do pokazywania uczuć takich jak smutek, współczucie czy żal i być odpowiedzią na statusy, których polubienie może wywoływać skrajne emocje.

Decyzja została podjęta na skutek wielu próśb użytkowników. W tej chwili trwają intensywne prace. „Nie lubię” może stać się niebezpiecznym narzędziem w ręku hejterów, dlatego niezwykle istotne jest, aby przycisk spełniał wyłącznie swoją rolę i nie dawał możliwości nadużyć. Być może pojawi się jedynie pod niektórymi statusami, zawierającymi słowa klucze takie jak „wypadek”, „śmierć”, „zmarł”, „tragedia” itp., a może zostanie wprowadzone inne rozwiązanie. Tego jeszcze nie wiadomo.

Zapowiada się wielka rewolucja na Facebooku i duży krok w kierunku możliwości wyrażania emocji przez lajkowanie i dislajkowanie postów. Jak to wpłynie na funkcjonowanie portalu i relacje między użytkownikami? Zobaczymy…

 

Here’s the video from today’s Townhall Q&A at Facebook. People from around the world asked questions about education,...

Posted by Mark Zuckerberg on 15 września 2015

 

Kategorie:

Tagi:

Liczba wyświetleń: 1451

Autor

Jerzy A.
Social Media Copywriter
Twórca contentu do serwisów www oraz social media, bloger, dziennikarz obywatelski, pisarz, ratownik medyczny (szkoli z pierwszej pomocy). Zawodowy obserwator świata, niestrudzony odkrywca nowych słów i górskich szlaków.

Podobne artykuły

Komentarze

« powrót