Instagram – koniec ograniczeń, już nie tylko kwadratowe fotki

Instagram – koniec ograniczeń, już nie tylko kwadratowe fotki

Internet jest żywym organizmem, który nieustannie ewoluuje. Przyzwyczailiśmy się już do ciągłych zmian na naszych ulubionych portalach społecznościowych, ale takiego posunięcia chyba nikt się nie spodziewał. Instagram, znany z charakterystycznego formatu kwadratowych zdjęć, końcem sierpnia wprowadził gigantyczną aktualizację. Od teraz można wrzucać fotografie również w prostokątnych formatach. Niby drobiazg, ale przecież to była cecha charakterystyczna tego serwisu społecznościowego. Każdy wiedział, że jak kwadratowe zdjęcie to Instagram.

Wprowadzone ulepszenia to krok w stronę poprawy atrakcyjności prezentowanych treści. Nie tylko dla użytkowników, ale również dla marketingowców, ponieważ niedawno serwis udostępnił opcję płatnej reklamy. Zdjęcia o prostokątnych wymiarach można umieszczać w układzie pionowym lub poziomym. Zmiana dotknie również filmy, które od teraz również nie będą musiały być kwadratowe.

Instagram zyska na tym, czy straci? I czy to nadal będzie ten sam portal społecznościowy, który wszyscy znamy, czy zmieni się w jakiś inny twór? Faktem jest, iż część użytkowników i tak wrzucało materiały w formatach innych, niż 1:1, co skutkowało niezbyt estetycznymi czarnymi paskami, nakładanymi na zdjęcie. Zmiana spowoduje, że te treści wreszcie będą dobrze się prezentować, a portal stanie się atrakcyjniejszy w stosunku do konkurencyjnych serwisów skupiających foto-społeczności.

Kategorie:

Tagi:

Liczba wyświetleń: 1276

Autor

Jerzy A.
Social Media Copywriter
Twórca contentu do serwisów www oraz social media, bloger, dziennikarz obywatelski, pisarz, ratownik medyczny (szkoli z pierwszej pomocy). Zawodowy obserwator świata, niestrudzony odkrywca nowych słów i górskich szlaków.

Podobne artykuły

Komentarze

« powrót