Nie dostosowałeś strony www do urządzeń mobilnych? Zrób to przed 21 kwietnia 2015!

Nie dostosowałeś strony www do urządzeń mobilnych? Zrób to przed 21 kwietnia 2015!

Rzadko się zdarza, aby Google z dużym wyprzedzeniem informowało o nadchodzących aktualizacjach, a jeśli tak się dzieje, to zapewne chodzi o coś wielkiego. Tym razem, aktualizacja zapowiedziana na 21 kwietnia 2015 roku, może sporo namieszać w SERPach.

Od dłuższego czasu, Google kładzie duży nacisk na polepszenie wyszukiwań na urządzeniach mobilnych. Do tej pory szukając strony na smartfonie lub tablecie, przy witrynach spełniających określone wymagania, pojawiała się etykieta informująca użytkownika o tym, że jest przystosowana do przeglądania na urządzeniach przenośnych. Tym razem korporacja poszła o krok dalej i chce nagradzać właścicieli stron mobilnych.

Dlatego każdy komu zależy na tym, aby jego strona była dobrze widoczna w mobilnym indeksie, powinien jak najszybciej podjąć działania, mające na celu optymalizację witryny.

Nie oznacza to, że niedostosowane strony całkowicie znikną z indeksu, jednak pojawią się zdecydowanie niżej, niż konkurencyjne serwisy, posiadające wersję na urządzenia przenośne. Zmiany te mogą mocno odbić się na wynikach w wyszukiwarce, dlatego już teraz warto podjąć odpowiedni kroki. Z dostępnych informacji wynika, że nie ma większego znaczenia czy witryna będzie RWD, czy na osobnej subdomenie mobilnej, ważne aby wyświetlana treść strony była dostosowana do urządzeń przenośnych.

Podczas uruchamiania strony z wprowadzonymi zmianami warto upewnić się czy została ona dostosowana zgodnie z wytycznymi Google. Można to zrobić, korzystając z darmowego narzędzia.

Źródło: Google Webmaster Central Blog

 

Kategorie:

Tagi:

Liczba wyświetleń: 1434

Autor

Jerzy A.
Social Media Copywriter
Twórca contentu do serwisów www oraz social media, bloger, dziennikarz obywatelski, pisarz, ratownik medyczny (szkoli z pierwszej pomocy). Zawodowy obserwator świata, niestrudzony odkrywca nowych słów i górskich szlaków.

Podobne artykuły

Komentarze

« powrót