Nieuczciwa konkurencja

Coraz częściej spotykamy się z problemem kradzieży własności intelektualnej w sieci, blokowanie konkurencji poprzez rejestrację domen internetowych, które zawierają nazwy marek, celowe wprowadzanie klientów w błąd poprzez sprzedaż przez internet próbek towarów, które bardzo przypominają produkty oryginalne. Bardzo często sprawy sporne związane z nadużyciami w internecie rozstrzygane są na drodze sądowej.

Obowiązująca podczas rejestracji domen zasada „kto pierwszy ten lepszy” oraz nieprzeprowadzenie przez rejestratorów weryfikacji domen prowadzi do licznych sporów dotyczących domen internetowych. Najczęściej spotykanymi zarzutami związanymi z domenami są zarzuty naruszenia prawa do znaków towarowych, prawa do firmy czy też zarzuty oparte o ustawę o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Przed rejestracją domeny internetowej zaleca się przeprowadzenia badania baz danych krajowych i wspólnotowych, a także rejestru KRS, w celu weryfikacji czy rejestracji danej domeny nie narusza praw osób trzecich.

Tagi:

Liczba wyświetleń: 1178

Podobne artykuły

Komentarze

« powrót