Nowa Panda 4.1 już jest!

Nowa Panda 4.1 już jest!

Od dłuższego już czasu Google kładzie nacisk na odpowiednią zawartość pozycjonowanych stron i "honoruje" wysokiej jakości treści. Update Panda 4.1 - idzie jeszcze dalej i mocno uderza w strony o niskiej jakości treści obniżając ich pozycje. Mocno więc odczują to wszyscy właściciele stron, którzy pokusili się o kopiowanie treści, zapożyczanie contentu z innych serwisów, czy też nie dołożyli zbytnio starań o odpowiednią jakość zawartości swojej strony.

Aktualny update, jak mówi Pierre Far, dotknie około 3-5% wyników wyszukiwania. Na zmianie z kolei zyskają małe i średnie strony, które dzięki unikalnej i wartościowej treści, zmienią pozycje w wynikach na wyższe. Dziś liczy się przede wszystkim wysokiej jakości unikalna treść a nie ilość podstron itp. W innym wypadku strona internetowa "spadnie" w wynikach wyszukiwań.

Google zapowiadało zmiany już dawno. Co więcej, to nie koniec aktualizacji algorytmu. Google stawia sobie za cel promować dobre i wartościowe strony. Serwisy, które nie są śmieciowe i nie korzystają z nienaturalnych linków. Jeśli więc prowadzisz biznes w internecie i nie chcesz, aby twoja strona spadła w wynikach wyszukiwania - postaw na wartościową, z punktu widzenia Google, treść.

 

 

 

Kategorie:

Tagi:

Liczba wyświetleń: 1272

Podobne artykuły

Komentarze

« powrót