Blog

Wszystko co warto wiedzieć aktualizacji Androida 4.4 KitKat na tablety

Nowy Android 4.4 KitKat, wreszcie pojawił się na tablety. Użytkownicy tabletów z serii Nexus z niecierpliwością oczekiwali tej aktualizacji, niejednokrotnie, i niebezpodstawnie, narzekając na politykę Google w tym zakresie. Obecnie możemy spodziewać się aktualizacji oprogramowania Nexusa 7 i Nexusa 10, pojawiła się również informacja, że Nexus 4 i Nexus 7 w wersji 3G, również zostaną objęte aktualizacją – „wkrótce” ale… jeszcze nie wiadomo kiedy. To dobra wiadomość dla posiadaczy starszych urządzeń z serii Nexus, którzy będą mogli skorzystać z nowego, wydajniejszego oprogramowania. Uaktualniony Android ma wnosić sporo innowacyjnych zmian, ma być szybszy, bezpieczniejszy i zapewniać lepszy[...]

więcej »

Remarketing w kampaniach reklamowych

W jaki sposób skutecznie trafić z reklamą do osób, które odwiedziły dany sklep internetowy, ale nie zdecydowały się na zakupy? W e-marketingu dość często spotykanym zjawiskiem jest problem porzuconych koszyków i klientów, potrzebujących trochę więcej czasu na zastanowienie się nad zakupem. W takim przypadku najlepszym narzędziem oferowanym przez Google będzie remarketing AdWords.

więcej »

Google Shopping – rewolucja w zakupach on-line

O tym, że zakupy przez Internet to nie tylko wygoda, ale również oszczędności, nie trzeba nikogo przekonywać. Stali klienci sklepów on-line umiejętnie korzystają z porównywarek cen, takich jak Ceneo, czy Nokaut. Czy jednak może się okazać, że era tych portali dobiega końca, a my dostaniemy nowe, lepsze i skuteczniejsze narzędzie zakupowe? Czas pokaże.Od 7 listopada w Polsce została uruchomiona usługa Google Shopping, mająca zrewolucjonizować nasze podejście do internetowego handlu. Wystarczy, że wpiszemy nazwę interesującego nas produktu, a Google podsunie nam wyniki nie tylko z wyszukiwarki i kampanii AdWords, ale również wyświetli box z konkretnymi ofertami. Dzięki temu szybko i sprawnie będziemy mogli[...]

więcej »

Authorship – pokaż twarz w wyszukiwarce

Authorship – pokaż twarz w wyszukiwarce

O tym, że pozycjonowanie jest trudną sztuką, wie każdy, kto poważniej zagłębił się w temat. Jednym z czynników oddzielających wartościowy kontent od śmieciowego jest Author Rank, czyli najogólniej rzecz biorąc, algorytm identyfikujący dobrych autorów i eliminujący działania spamerów. Posiadanie wysokiej reputacji Author Rank, ma duże znaczenie w ocenie naszej strony przez Google.

więcej »

Responsive Web Design – dobry krok w stronę optymalizacji

Ewolucja stron internetowych i szybko zmieniające się trendy, stawiają przed programistami wiele wyzwań. W ciągu zaledwie kilku lat przeszliśmy od prostych stron opartych na języku html, po skomplikowane, w pełni zindywidualizowane serwisy, posiadające mnóstwo możliwości. Rozwój technologii mobilnych spowodował, że coraz częściej serfujemy po Sieci nie tylko na domowych komputerach, ale również na urządzeniach mobilnych. Dlatego podczas tworzenia strony internetowej warto zwrócić szczególną uwagę no to, by strona dobrze wyglądała nie tylko na klasycznym PC-ie, czy laptopie, ale także na smartfonach, tabletach i pozostałych urządzeniach mobilnych.

więcej »

Krótko o historii domen internetowych

Dziś na świecie istnieje już ponad 180 milionów domen internetowych, a ich liczba stale rośnie. Tak naprawdę każdy może zarejestrować własny adres www i umieścić pod nim dowolną zawartość pod warunkiem, że jest ona zgodna z obowiązującym prawem. Co ciekawe istnieją domeny, które wyceniane są na bagatela kilka milionów dolarów. Warto więc poznać krótką historię domen internetowych i dowiedzieć się dlaczego mają one aż tak dużą wartość.

więcej »

Regulamin sklepu internetowego – o czym musisz pamiętać?

Internet jest świetnym kanałem dystrybucji produktów i usług. Jego rozkwit i rosnąca popularność e-commerce powodują, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na założenie własnego sklepu online. Wszystko wydaje się bardzo proste – wybieramy technologię, tworzymy sklep i sprzedajemy. Zyski rosną, a koszty maleją (nie musimy płacić za wynajem biura, zatrudniać pracowników itp.). Niestety okazuje się, że nieumiejętne sprzedawanie produktów i usług online może nas sporo kosztować. Dlaczego?

więcej »

Łatwiejszy obrót e-fakturami

1 stycznia 2013 roku weszły życie nowe przepisy dotyczące e-faktur. Ma to związek z tak zwaną III ustawą deregulacyjną. Od tej pory odbiorca nie musi wyrazić zgody na otrzymanie elektronicznej wersji faktury, a w słowniku księgowego pojawił się nowy termin „domniemanie akceptacji otrzymania e-faktury”. Co jeszcze uległo zmianie?

więcej »

Pozycjoner prawdę Ci powie…

Pozycjoner prawdę Ci powie…

Twoja strona nie jest zgodna ze standardami sieciowymi? Masz na niej za dużo słów kluczowych? A może źle używasz nagłówków? Nie martw się – WebProgress czuwa! Wiele firm otrzymało w ostatnich dniach niepokojącego e-maila, w którym przedstawiciel firmy specjalizującej się w optymalizacji witryn internetowych wskazywał na błędy na ich stronach www i proponował pomoc w ich wyeliminowaniu. Wiadomość wyglądała mniej więcej tak:

więcej »
« powrót