Blog

„Marketingowiec – najstarszy zawód świata”

„Marketingowiec – najstarszy zawód świata”

Marketing jako taki (przynajmniej w Polsce) jest stosunkowo nowym pojęciem. Nie mniej jednak jego historia jest znacznie bardziej odległa niż by się mogło wydawać. Skoro marketing jest nierozerwalnie związany ze sprzedażą oraz nakłanianiem do wykonania określonych akcji, to spodziewać się go możemy w dziejach najstarszych. I tak też właśnie jest! Powszechnie uważa się, że najstarszym zawodem świata jest prostytucja. Tymczasem analizując dokumenty oraz zabytki językowe możemy śmiało stwierdzić, że o miano najbardziej wiekowej profesji ubiegać się może także marketingowiec. Już w Piśmie Świętym pojawia się kilka fragmentów, które przedstawiają znane nam i do dziś stosowane w marketingu chwyty[...]

więcej »

„Europejski YouTube” teraz w rękach Orange!

„Europejski YouTube” teraz w rękach Orange!

Francuska sieć komórkowa Orange będzie w posiadaniu 49% udziałów drugiego po YouTube, największego serwisu internetowego umożliwiającego wymianę plików wideo. Wartość tej transakcji to 58,8 mln euro. Dla porównania Google w 2006 roku za YouTube zapłacił 1,65 mld dolarów. Cena wydaje się być zatem okazyjna. Dailymotion - bo o nim właśnie mowa - nazywany jest „europejskim YouTube”. Założony został w Paryżu i od początku miał stanowić konkurencję dla amerykańskiego brata. Domena Dailymotion.com zarejestrowana została zaledwie miesiąc po tym, jak powstał YouTube. Główna idea europejskiego serwisu zawarta jest w jego haśle reklamowym – „Regarder, publier, partager (fr. Oglądać, publikować,[...]

więcej »

Jak cytować, aby nie zostać posądzonym o plagiat?

Jak cytować, aby nie zostać posądzonym o plagiat?

Aż 40% studentów dopuściło się plagiatu pisząc swoją pracę magisterską lub licencjacką. Posługiwanie się opinią innych osób samo w sobie jest wartościowe. Niemniej jednak niedopuszczalnym jest przypisywanie sobie słów wypowiedzianych przez kogoś innego. Niestety okazuje się, że wciąż wielu z nas nie potrafi dobrze cytować. To wiąże się z tym, że często dopuszczamy się plagiatu, nie mając tego świadomości. Jak cytować, aby nie zostać o niego posądzonym? Wystarczy stosować się do kilku prostych zasad.

więcej »

Internet mobilny na dobre zagościł w Polsce

Internet mobilny na dobre zagościł w Polsce

Dziś dostęp do internetu z poziomu telefonu komórkowego nikogo już nie dziwi. Operatorzy kuszą nas coraz lepszymi ofertami, większymi limitami przesyłanych danych oraz dużymi prędkościami. Nic więc dziwnego, że mobilny internet szybkim krokiem podbija także polski rynek. Z danych GfK Polonia wynika, że tylko w 2009 roku Polacy zakupili przeszło milion smartfonów. W roku 2010 liczba ta była jeszcze większa. Dostępność tych urządzeń oraz coraz bardziej korzystne ceny sprawiają, że rozwój rynku mobilnego następuje w lawinowym wprost tempie.

więcej »

Nasze dane osobowe będą lepiej chronione!

Sejm jednogłośnie znowelizował ustawę o ochronie danych osobowych. Poprzednia pochodziła z 1997 roku i jak się okazało, niedostatecznie regulowała wszystkie ważne kwestie. Prezydencki projekt ustawy został złożony w sejmie już trzy lata temu. Dopiero teraz doczekał się on pełnej akceptacji. Nowa ustawa wejdzie w życie z dniem 1 marca 2011 roku.

więcej »

Dzień Bezpiecznego Internetu 2011

Dzień Bezpiecznego Internetu 2011

Dzisiaj, tj. 8 lutego 2011 obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu 2011: „Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie”. Dzień Bezpiecznego Internetu jest inicjatywą Komisji Europejskiej, ma na celu poruszanie i propagowanie bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację dzieci Niczyje oraz Naukową I Akademicką Sieć Komputerową (NASK) Realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. Głównym partnerem DBI 2011 jest Fundacja Orange.

więcej »

Twórca Facebooka boi się o własne życie

Twórca Facebooka boi się o własne życie

Psychofan śledzi go wirtualnie i w rzeczywistości. Zasypuje mailami, wysyła kwiaty i liściki. Niemal wszedł do jego domu. Twórca Facebooka Mark Zuckerberg twierdzi, że boi się o swoje życie. Mowa o 31 letnim mężczyźnie, który na narzędzie prześladowania obrał również stworzony przez 26-letniego bogacza serwis społecznościowy.

więcej »

eBay został pozwany o 3.8 miliarda dolarów odszkodowania!

eBay został pozwany o 3.8 miliarda dolarów odszkodowania!

Firma XPRT Ventures LLC z Greenwich w stanie Connecticut złożyła w sądzie okręgowym Delaware pozew, w którym oskarża internetowego potentata - eBay, właściciela serwisów Skype i Paypal, o rzekome naruszenie sześciu patentów XPRT w swoich systemach płatniczych. We wrześniu 2001 roku pomysłodawcy patentów mieli przedstawić w zaufaniu podczas poufnych rozmowów z pracownikami eBay swoje pomysły związane z technologiami płatności internetowych. Rok póżniej eBay miał je implementować w swoich serwisach, natomiast w 2003 roku rozwiązania te znalazły się we wniosku patentowym eBay, mimo iż XPRT opatentował te rozwiązania wcześniej.

więcej »

Domena gmail.pl - dylematy i kontrowersje

Domena gmail.pl - dylematy i kontrowersje

Domena, czyli element adresu DNS, potocznie zwany adresem w Internecie, to często bardzo dobry interes i wielu o tym wie . Rynek domen internetowych kwitnie (w Polsce widoczny jest wyraźny rozwój). Dziś handel domenami to całkiem poważna część rynku internetowego, która przynosi jego uczestnikom realne zyski. Niskie koszty rejestracji domen oraz wizja przyszłych profitów przyciągają na rynek domen internetowych coraz większą rzeszę amatorów. Problemy z domenami rodzą się wtedy, gdy ich nazwy odpowiadają np. nazwom znanych firm, marek, a ich posiadaczami są osoby postronne, chcące odsprzedać je dla dużych korzyści, bądź czerpiące korzyści z tych domen, kojarzonych w jakikolwiek sposób ze znaną marką.

więcej »

DirectAdmin vs. APT

DirectAdmin vs. APT

Panel administracyjny DirectAdmin jest sporym ułatwieniem dla użytkowników końcowych, jednak dla administratorów stanowi czasami ograniczenie i nie pozwala wykonać niektórych czynności w sposób, w jaki byśmy sobie tego życzyli. Flagowym przykładem tego typu zachowania jest sposób w jaki DirectAdmin instaluje oprogramowanie.

więcej »
« powrót