Blog

Zgłoszenie znaku towarowego i zakres jego zastrzeżenia

Najodpowiedniejszym rozwiązaniem na zgłoszenia znaku towarowego (logo) jest dokonanie zgłoszenia jeszcze przed wprowadzeniem towaru na rynek bądź przed rozpoczęciem świadczenia usług, które maja być opatrzone tym znakiem towarowym. W ten sposób można wyeliminować ryzyko zastrzeżenia tego znaku przez inny konkurencyjny podmiot działający na rynku. Od momentu dokonania zgłoszenia uzyskuje się pierwszeństwo do uzyskania prawa wyłącznego.

więcej »

Spory o nazwę domen

Nazwa domeny może stać się znakiem towarowym poprzez pozyskanie prawa ochronnego lub powszechność używania. Co oznacza, że sama nazwa domeny nie jest przedmiotem praw podmiotowych i sama w sobie nie podlega ochronie prawnej, tylko dopiero jak stanie się znakiem towarowym jest chroniona prawem własności przemysłowej.

więcej »

Domeny - kwestie prawne

Domeny - kwestie prawne

W dzisiejszych czasach posiadanie domeny internetowej przez firmy jest podstawą działania. Jednakże mało która firma nie zdaje sobie sprawy ile kwestii prawnych jest związanych z procesem rejestracji domeny.   W przypadku nieznajomości realiów prawnych właściwego użytkowania adresu www może prowadzić do bardzo negatywnych skutków, nawet do jego utraty. Im bardziej domena staje się popularna, a co oznacza staję się bardziej wartościowa, tym konsekwencje mogą być dotkliwsze.

więcej »

Nieuczciwa konkurencja

Coraz częściej spotykamy się z problemem kradzieży własności intelektualnej w sieci, blokowanie konkurencji poprzez rejestrację domen internetowych, które zawierają nazwy marek, celowe wprowadzanie klientów w błąd poprzez sprzedaż przez internet próbek towarów, które bardzo przypominają produkty oryginalne. Bardzo często sprawy sporne związane z nadużyciami w internecie rozstrzygane są na drodze sądowej.

więcej »

Właściwy wybór domeny

Właściwy wybór domeny

Adres strony www który będzie skutecznym elementem przyciągnięcia klientów oraz ułatwiający zapoznanie z ofertą przedsiębiorstwa jest w dzisiejszych czasach cennym składnikiem promocji. Czasami zdarza się tak, że niektóre firmy umyślnie bądź bez złych intencji na przykład w wyniku zbiegu okoliczności rejestrują domenę, która może być podobna do używanej już przez inne przedsiębiorstwo.

więcej »

Regulowanie należności za domeny

Regulowanie należności za domeny

Należy pamiętać o tym, iż używany adres www nie jest własnością firmy, a jedynie przez nią dzierżawiony. rejestracja odbywa się na okres abonamentowy, który wynosi rok. W zależności od typu domeny może być ona opłacona na kilka okresów rozliczeniowych. Adresy w polskiej domenie mogą być opłacone na rok do przodu.

więcej »

Google dla agencji 2010. Warszawa, Teatr Capitol

Google dla agencji 2010. Warszawa, Teatr Capitol

W poniedziałek 31 maja w Warszawskim Teatrze Capitol odbyło się kolejne spotkanie dla uczestników programu Google dla agencji, na które przybyło prawie 300 przedstawicieli agencji reklamowych i interaktywnych z całej Polski. Nie mogło nas tam zabraknąć. Jak co roku nasza ekipa uczestniczyła w konferencjach organizowanych przez Google, dzięki którym jesteśmy cały czas na bieżąco jeśli chodzi o nowoczesne technologie ze świata marketingu internetowego. Zdobytą wiedzę będziemy wykorzystywać przy usługach, które oferujemy naszym Klientom.

więcej »

Ochrona własności intelektualnej

Ochrona własności intelektualnej

Dzisiaj odbyła się kolejna konferencja na temat ochrony własności intelektualnej. Główne założenie projektu to podniesienie świadomości przedsiębiorców, w tym wprowadzenie do podstawowych zagadnień dotyczących własności intelektualnej, sposobu ochrony wynalazku w postaci patentów, wzorów przemysłowych, wzorów użytkowych, znaków towarowych, korzyści płynących z zarządzania własnością intelektualną.

więcej »
« powrót