Pingwin 3.0 w natarciu!

Pingwin 3.0 w natarciu!

Google zapewnia nam dużo zmian w ostatnim czasie, dużo się dzieje a jeszcze więcej już się wydarzyło. Wiele firm i agencji już odczuło widoczne zmiany w wynikach stron, którymi się opiekują, są to najczęściej spadki, ale nie tylko. Przyczyną jest aktualizacja algorytmu o nazwie Pingwin 3.0, która miała miejsce w nocy z piątku na sobotę, czyli z 17 na 18 października.

Prace nad aktualizacją trwały ponad rok, dlatego zmiany są duże i widoczne. Google sukcesywnie wspiera strony promowane naturalnie, stawia na jakość a nie na ilość. Dla Google liczą się strony zadbane, absorbujące właścicieli, z blogiem i nowymi treściami, sukcesywnie rozwijane, bez nienaturalnych linków, bez żadnych działań, typu seokatalogi, niskiej jakości blogi, fora itp. Co ważne, aktualizacja sprawiła, że obniżone zostały również pozycje domen pozycjonowanych przez przekierowanie 301, zawierające nienaturalne linki.

Co zatem należy robić, jak działać? Przede wszystkim inwestować w stronę internetową, dbać, by była atrakcyjna dla odwiedzających. Rozpoznawalność marki, obecność w mediach społecznościowcyh, portalach tematycznych, to jest klucz do sukcesu.

Oficjalnie informacje nt. aktualizacji Pingwina 3.0 potwierdził Pierre Far z Google:

 

 

Kategorie:

Tagi:

Liczba wyświetleń: 1304

Podobne artykuły

Komentarze

« powrót