Regulowanie należności za domeny

Regulowanie należności za domeny

Należy pamiętać o tym, iż używany adres www nie jest własnością firmy, a jedynie przez nią dzierżawiony. rejestracja odbywa się na okres abonamentowy, który wynosi rok.

W zależności od typu domeny może być ona opłacona na kilka okresów rozliczeniowych. Adresy w polskiej domenie mogą być opłacone na rok do przodu.

Nieopłacone wracają z powrotem do puli wolnych domen i mogą zostać zarejestrowane na takich samych zasadach, jak każdy inny przez dowolny podmiot. Błędne jest myślenie, iż dotychczasowy Abonent ma prawo do wygasłego adresu z racji tego, że kiedyś go posiadał. Jest jednak możliwość odzyskania domeny dla tych, którzy spóźnili się bądź zapomnieli opłacić, przez 15 dni domena jest w okresie ochronnym, co oznacza, że w tym czasie domena jest zablokowana i nie prowadzi do żadnego serwisu www, a jej dotychczasowy użytkownik ma wyłączne prawo do jej przedłużenia. Po tym czasie szanse na odzyskanie nieopłaconego adresu są bardzo nikłe. Jedynym rozwiązaniem może być próba skontaktowania się z nowym Abonentem i zaproponowanie mu odkupienia domeny.

Prawne bezpieczeństwo zarejestrowanej domeny jest bardzo ważne. Tylko od użytkownika zależy, czy jego domena będzie odpowiednio i zgodnie z prawem chroniona.

Tagi:

Liczba wyświetleń: 1140

Podobne artykuły

Komentarze

« powrót