Zadbaj o aktualność firmowej wizytówki w Google Maps

Zadbaj o aktualność firmowej wizytówki w Google Maps

Czy pamiętasz o tym, żeby zweryfikować aktualność informacji o firmie na koncie Google Moja Firma? W czerwcu tego roku Google przesyłało do użytkowników informację o konieczności takiej weryfikacji, a od niedawna pojawiło się nowe ostrzeżenie – jeśli nie zalogujesz się na konto przynajmniej raz w roku – Twoja wizytówka może zniknąć z Google Maps.

Gigant z Mountain View kładzie szczególny nacisk na aktualność posiadanych danych. Nie tylko dlatego, że chce mieć w bazie dokładne informacje, ale przede wszystkim ze względu na użytkowników. W końcu nikogo nie interesują nieistniejące firmy. Dlatego w tym roku Google wprowadziło spore zmiany dotyczące usługi GMF – rozpoczęło się wielkie kasowanie nieaktywnych kont.

Przedsiębiorcy, którzy aktywnie korzystają z Google Moja Firma, nie mają się czego obawiać, ponieważ cały proces polega właśnie na zalogowaniu się na swoje konto i weryfikacji aktualności danych. Później wystarczy raz w roku logować się, by potwierdzić, że firma nadal istnieje. Jednak jeśli przedsiębiorca o tym zapomni, wizytówka firmy może zostać usunięta z Google Maps.

Wprawdzie przed podjęciem jakichkolwiek działań zostaje wysłane przypomnienie na e-mail, warto jednak o tym pamiętać samodzielnie i przynajmniej raz w roku zalogować się na konto GMF.

 

Kategorie:

Tagi:

Liczba wyświetleń: 1280

Autor

Jerzy A.
Social Media Copywriter
Twórca contentu do serwisów www oraz social media, bloger, dziennikarz obywatelski, pisarz, ratownik medyczny (szkoli z pierwszej pomocy). Zawodowy obserwator świata, niestrudzony odkrywca nowych słów i górskich szlaków.

Podobne artykuły

Komentarze

« powrót