Zadbaj o wiarygodność swojej witryny - Google Chrome od wersji 56 będzie wyświetlać infomacje nt. zabezpieczeń!

Zadbaj o wiarygodność swojej witryny - Google Chrome od wersji 56 będzie wyświetlać infomacje nt. zabezpieczeń!

W styczniu 2017 r. Google planuje wprowadzić kolejną wersję swojej przeglądarki. 56-ta odsłona popularnego Chrome'a będzie jeszcze mocniej stała po stronie bezpieczeństwa użytkownika.

W dniu wypuszczenia aktualizacji, strony które nie będą zabezpieczone certyfikatem SSL oraz protokołem HTTPS oznaczone zostaną jako niebezpieczne.

Czerwony napis z odpowiednią ikonką pojawi się przed adresem strony.

Powstaje bariera, która może skutecznie wyhamować każdy biznes

Zaplanowana aktualizacja na styczeń może z powodzeniem wpłynąć na współczynnik odrzuceń, zmniejszone zaufanie czy niższą konwersję. W pierwszej kolejności zweryfikowane zostaną strony www, w których dokonuje się transakcji płatniczych (e-sklepy, platformy sprzedażowe, płatne subskrypcje) oraz witryny, które wyposażone są w mechanizm logowania.

Jeśli Googlebot po zeskanowaniu strony nie wykryje zabezpieczeń certyfikatem SSL i protokołem HTTPS oznaczy ją jako niebezpieczną. Informacja będzie dość wyraźnie zaprezentowana. Możemy założyć, że czerwony napis + ikonka poważnie wpłyną na wizerunek e-sklepu czy forum.

Dlaczego Google postanowił wprowadzić zmiany?

Przeprowadzone przez Google testy dały jasną odpowiedź w tej kwestii. Obecny wskaźnik w przeglądarce nie wpływa znacząco na użytkowników. Okazało się, że oznaczenie strony jako „niebezpieczna” jest skuteczniejsze. Oczywiście nie oznacza to, że strona jest zainfekowana złośliwym wirusem, ale z tej informacji dowiemy się, że wpisywane przez nas dane są przesyłane do serwera w nieszyfrowany sposób (czyt. niebezpieczny, wrażliwy na przechwycenie).

Jakie korzyści płyną z zastosowania szyfrowania?

Jest ich na pewno kilka. Przede wszystkim dbamy w ten sposób o wiarygodność marki i bezpieczeństwo użytkowników, dzięki temu że dane są przekazywane w sposób poufny. Certyfikacja SSL wpływa również na lepsze wyniki w wyszukiwarce. Pozbędziemy się również dzięki temu szkodzącemu wiarygodności czerwonego napisu informującym o tym, że nasza strona jest niebezpieczna. Więcej na temat certyfikatów SSL pisaliśmy wcześniej w naszym artykule Certyfikat SSL - szyfrowane bezpieczeństwo.

 

 

Kategorie:

Tagi:

Liczba wyświetleń: 1502

Podobne artykuły

Komentarze

« powrót