Social Media

Social Media - są to media społecznościowe skupiające grupę użytkowników w Internecie, które nawiązują interaktywny dialog. Najbardziej popularne serwisy, to Facebook, Twitter, YouTube, Vimeo, Google+, Instagram, NK i wiele innych. depositphotos_12540437--ocial-media-network-abstract-speech-bbbles-jpg_300Do internetowych społecznosci, możemy również zaliczyć wirtualny świat gier komputerowych, wszechobecne blogi, vlogi oraz np. wirtualną, wolną encyklopedie wiedzy - Wikipedia.

Social Media Występują pod różnymi postaciami. Zazwyczaj użytkownicy gromadzą, udostępniają i komentują wzajemnie zdjęcia, video, rankingi, opisy, wydarzenia, posty - umieszczane przez innych użytkowników serwisu, znajdujących się w określonej grupie znajomych. Społeczność internetowa, jest wszędzie tam gdzie nawiązuje się komunikacja za pomocą technologii mobilnych.

Social Media służą komunikacji w Internecie. Obecnie wykorzystywane są do kreowania pozytywnego wizerunku. Nawet najwięksi politycy ulegli modzie na publiczne wtrazanie swoich opinii oraz zdradzania sekretów z życia prywatnego, co nie zawsze spotyka się z pozytywnym odbiorem.

Jedną z najważniejszych cech/zalet mediów społecznościowych jest możliwość dotarcia do wąskiej bądź szerokiej grupy osób - klientów. Wyróżnia je także, natychmiastowość przekazu, uzyteczność, trwałość udostepnionych informacji, oraz dostepność.

« powrót